JAK SE PŘESTAT SROVNÁVAT S OSTATNÍMI

JAK SE PŘESTAT SROVNÁVAT S OSTATNÍMI

Krásný den, moji milí! Jak už jsem avízovala na instastories, nadešel ten správný čas na další osobně-rozvojový článek. Jestli trávíte aspoň částečně svůj čas na sociálních sítích, víte, že období dovolených (a Vánoc) jsou na psychiku ta nejtěžší. Najednou se zdá, že všichni okolo tráví svůj život v nádherných hotelích, na dokonalých plážích, dostávájí exkluzivní dárky, tráví klidná rána v rozkošných kavárnách… Mezitím, co vy sedíte upocení za monitorem v kanceláři, kde funguje klimatizace buď moc nebo vůbec. A přesně v tuhle chvíli nastupuje to zpropadené FOMO (fear of missing out/ volně přeloženo jako hrůza z toho, že o něco přicházíme, že jsme vyčlenění z “kolektivu úspěšných”).

Myslím si, že proti tomuhle pocitu méněcennosti nejsme imunní v žádném věku. Ale soudě podle sebe, se s přibývajícím věkem FOMO trochu zmenšuje (další výhoda starších ročníků 🙂 ). My dospělí (rozuměj soudní) máme přece jen trochu větší nadhled, odstup a zdravý rozum na to, abychom si aspoň čas od času objektivně řekli, že to, co se na nás ze sociálních sítí hrne, je ve spoustě případů jen “navoněná bída”. Ale kdyby mi v téhle době bylo 15, otevřeně přiznávám, že netuším, jestli bych tenhle tlak dokonalosti dokázala psychicky zvládnout.

Abychom v tom “dokonalém” světě ostatních neztratili sami sebe, mám pro vás 3 tipy, jak z FOMO nezešílet:

1. JEDINÝ ČLOVĚK, SE KTERÝM SE MÁTE SROVNÁVAT, JSTE VY SAMI!

Byť to zní jako děsné klišé, je to holá pravda: když se budete soustředit na to, co děláte vy a ne na to, co dělají ostatní, budete mnohem šťastnější, výkonnější a ÚSPĚŠNĚJŠÍ! Spousta ultra úspěšných lidí nikdy nezkoumala, co dělá jejich konkurence. Tak moc se soustředili na svou práci. To, že se pořád koukáte kolem sebe a srovnáváte se s kolegyní z práce, se sousedkou od vedle, nebo s někým imaginárním na hezkých fotkách na Instagramu, to vás NIKDY neposune dál k vašemu cíli.

Pamatujte si, že limity jsou JEN VE VAŠÍ hlavě! Soustřeďte se na svou práci/cíle/šťastné chvíle. Jak pořád říkám, do ložnice nikomu nevidíte. A z krásných vyfiltrovaných fotek nikdy nevidíte do duše těm dotyčným. Buďte tou nejlepší verzí sebe samého a všechno se v dobré obrátí! V tomhle mi musíte věřit, protože já jsem chodicí důkaz téhle teorie 😉

2. BUĎTE VDĚČNÍ ZA TO, CO MÁTE!

Jasně, já vím, zase další klišé. Už jsem o tom psala několikrát (třeba v tomhle článku), vděčnost je největší hnací silou k úspěchu!!! Opět – podívejte se na mě! Kdybyste mě tak znali před rokem… Když se budete srovnávat s druhými a závidět ostatním úspěch, krásnou dovolenou, věčné unboxingy nových věcí, zaměstná vás to do té míry, že vám nezbyde čas uvědomit si, že váš život taky není úplně k zahození.

Ve chvíli, kdy by srovnáváte svůj život s někým lepším, někdo jiný se zase srovnává S VÁMI! Kolem vás je spousta lidí, kteří by okamžitě měnili svůj život za ten váš. Jak říkal Steve Jobs: “Váš čas je omezený. Proto ho neztrácejte tím, že se budete snažit žít život někoho jiného.”

3. NEJSTE V TOM SAMI!

I když máte pocit, že všichni ostatní jsou na to mnohem líp, než vy, věřte mi, že tam někde venku je minimálně jeden člověk, který prochází tím, čím vy. A s největší pravděpodobností nějaký z vašich “jedinečných” problémů nebo mindráků má určitě i ta dotyčná osoba, jejíž fotky tak obdivujete a jíž život si tak moc přejete žít.

Tak a teď ruku na srdce: Jak jste na tom s FOMO vy? Zažíváte pocity méněcennosti při rolování instagramovými účty? Když budete mít chuť a náladu, napište mi, co si o tom všem myslíte. Jestli s tím bojujete i vy, nebo třeba i vaše (nejen) dospívající děti. Pamatujte, že tohle je místo, kde si pomáháváme navzájem 😉

Přeju vám nádherný týden, plný vděčnosti za skvělé věci, které máme. Protože jen tak k nám těch skvělých věcí přijde několikanásobně víc!

Xo, Vaše

podpisA_black

Šaty – ZOOT (ve slevě je najdete TADY)

Boty a kabelka – GUCCI

Brýle – z nějakého stánku na Sicílii 🙂

Náhrdelníky – MANGO a TIFFANY & Co.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *