PROČ NIKDY NESMÍTE JÍT SPÁT NEODLÍČENÁ

PROČ NIKDY NESMÍTE JÍT SPÁT NEODLÍČENÁ

Krásný den, moji drazí! Tedy spíš moje drahé, protože tohle je typicky holčičí článek (pánové, outfit bude ve středu 😉 ). Dnes vás budu poučovat. A vy se mě pokusíte poslouchat, protože jednak mluvím z vlastní (neblahé) zkušenosti a druhak jsem na to už dost stará/zralá. Takže nebudete odmlouvat, ale vezmete si ze mě příklad, jak to nedělat.

Dnes vám totiž chci říct, jak moc důležité je ODLÍČIT SI OBLIČEJ KAŽDÝ VEČER! Jestli patříte mezi ukázněné jedince, tak stejně čtěte dál, třeba se dozvíte něco nového. A jestli jste takový lempl, jako jsem posledních 10 let byla já, tak si článek přečtěte pro jistotu hned 2x.

Já jsem se začala pravidelně odličovávávat (to je zase slovo!) až ve svých skoro 40 letech!!! Doteď nechápu, jak se z toho mohl můj obličej vzpamatovat, jak to, že jsem se nerozpadla jako pacient s leprou. Na potvrzení nutnosti odličování jsem vám připravila 3 pádné argumenty:

1. PŘÍLIŠ RYCHLE ZESTÁRNETE

Jestli chcete viditelný důkaz, podívejte se na TENHLE článek. V Daily Mail provedli pokus se ženou, která se 30 dní neodličovala a každé ráno nanesla make-up na obličej, který si v podstatě jen ošmudlala během spánku o polštář. Po skončení experimentu jí naměřili hodnoty pleti stejné, jako kdyby zestárla o 10 let!!!

Kdybych to měla přepočítat na sebe, tak je mi dneska něco přes 200 let 🙂

2. KDYŽ SE JEDNOU NEODLÍČÍTE, JE TO STEJNÉ, JAKO KDYBYSTE CELÝ DEN NEPŘIJÍMALY ŽÁDNÉ TEKUTINY

Podle dermatologů je make-up na vaší pleti stejný, jako byste si ho natřely nějakým nepropustným filmem. Když ho pořádně nedáte dolů, dostaví se silná dehydratace, která má za následek akné, zvýšenou tvorbu černých i bílých teček a červené fleky. A víte, že hydratace je základní zaklínadlo na hezkou zářivou pleť.

Já navíc tím, že kouřím, jsem do svých 40 let měla pleť tak šedivou, že jsem splývala s okolními zdmi :-). Když se podívám na fotky před deseti lety, je mi vážně smutno, jak jsem si to mohla sama sobě způsobovat. Když vás tohle nestihla naučit vaše maminka, poslechněte aspoň mě ;-).

3. VŠECHNO SE UKÁŽE PO VAŠICH 35. NAROZENINÁCH

Tohle nás nikdo nenaučil. Všichni nám vtloukali do hlavy, že v 6 letech dostaneme na záda brašnu a pomašírujeme do školy. Že v 15 dostaneme občanku a budeme muset být odpovědnější. Že v 18 to bude už celé jen na nás…. Ale že se ve 35 letech probudíte, podíváte se do zrcadla a nepoznáte se, na to nás nikdo nepřipravil! Jestli jste pod touhle věkovou hranicí, prostě mi musíte věřit. Jestli jste, jako já, už nad, tak určitě víte, co tím myslím a dáváte mi zapravdu.

Po 35. roku věku se objeví všechny vrásky, i ty, o kterých jste neměly doteď ani tušení. Taky poznáte, jak funguje gravitace. Rysy obličeje poklesnou a v tu chvíli, jak říkám, jsou v boji proti stárnutí dovoleny používat všechny zbraně 🙂 . Takže jestli žijete v bláhové naději, že stačí pořídit si “krém proti vráskám” ve čtyřiceti, tak na to rovnou zapomeňte. Mě se v tu dobu změnil obličej tak, že jsem ve 38 letech dobrovolně šla na plastiku nosu (ačkoli to mělo trochu hlubší psychologický důvod, než jen známky stárnutí) a poprvé na botox (jen pro upřesnění, botox já říkám jakýmkoli injekcím do obličeje, zkrátka velmi profi beauty blogerka! 🙂 ). Zhruba od té doby jsem se taky začala pravidelně odličovat, chodit na chemický peeling, zkrátka se vyděšeně snažila dohnat to, co jsem poslední dekádu naprosto zanedbala.

Naštěstí jsem díky blogování a práci, kterou dělám, potkala pár skvělých profíků, kteří se posledních pár let snaží můj obličej dát do pucu. A vy máte to štěstí, že máte mě a můžete se z mých chyb poučit ;-).

Nafotila jsem vám odličovací bomby, které používám já, pod článkem na ně najdete odkazy a nezapomeňte, že ještě do 30. dubna můžete všechno z Dermalogica získat s 15% slevou, když zadáte při on-line objednávce kód: ALENKA15.

A už příští týden vám prozradím kouzlo, které se jmenuje dvoufázové odličování… a navíc budete mít šanci vyhrát jednu ze 3 cen. Myslím, že speciálně hlavní cena vás dost pobaví – dostanete totiž mě (na kafe) a mojí nebeskou kosmetičku Andělku z Dermalogicy (na to, aby s vaší pletí provedla zázraky). Těšíte se, že jo? 😉

Mějte nádherný týden a ve středu se stavte omrknout outfit!

Xo, vaše

podpis_ja-1

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *