5 PRAVIDEL, JAK NAKUPOVAT OBLEČENÍ

5 PRAVIDEL, JAK NAKUPOVAT OBLEČENÍ

Krásný den, moji milí! Vzhledem k tomu, že se nová módní sezóna kvapem blíží, rozhodla jsem se vás opět trochu poučovat. Tentokrát vám prozradím svých 5 pravidel, jak nakupovat (módu samozřejmě, při nákupu hmoždinek vám přece jen moc neporadím). Třeba vám pomohou k tomu, abyste neutráceli zbytečně a za voloviny, které vám pak budou viset ve skříni.

1. PRAVIDLO: NEKUPUJTE NEPOHODLNÉ VĚCI

Já vím, samotné mi to někdy ujede: “Když ale ty botičky byly taaaaak krásné! Co na tom, že v nich sama neudělám ani krok?!” Ať je dotyčná věc sebekrásnější (nebo sebelevnější) k čemu vám bude, když je nefunkční a vy se v ní nemůžete nadechnout, udělat krok, nebo se posadit. Na výstavu do vaše osobního muzea? 😉

2. PRAVIDLO: KVALITA PŘED KVANTITOU

Tohle je staré známé klišé, ale kdybyste pracovali v módě přes 20 let jako já, pochopíte, že je to zřejmě nejpravdivější tvrzení vůbec! Pořád vám budu opakovat, že zejména základy šatníku, ty klasické kousky, které NIKDY nevyjdou z módy, musí být tak kvalitní, jak si jen můžete dovolit. Nezahlcujte svoje byty hromadou hadrů, které se po jednom praní zdeformují do nenositelné podoby, nebo jsou tak umělohmotné, že smrdí už od pohledu 🙂 Při tvrzení “nemám co na sebe” budete těm okolo připadat jako blázen. Místo 10 nekvalitních košil si za stejnou cenu pořiďte jednu z kvalitního materiálu a perfektním střihem, kterou budete moct nosit dalších několik let.

3. PRAVIDLO: NEUTRÁCEJTE TOLIK ZA TRENDY KOUSKY

Když je něco módní výstřelek jednu sezónu, pravděpodobně vám za pár týdnů/měsíců už bude lézt na nervy. Proto doporučuju na trendy kouscích šetřit. Souvisí to v podstatě s předešlým pravidlem – zkrátka a jednoduše, to, co je klasické, neutrální, budete nosit hodně dlouho a na tom nešetřete. Ale za něco, co vás bude bavit jedno léto, není potřeba vyplenit bankovní konto. Mám tím na mysli hlavně značkové věci typu kabelka potistěná logy, obrovské tenisky, které příští rok budou k smíchu atd.

4. PRAVIDLO: KUPUJTE JEN TO, CO VÁM PERFEKTNĚ SEDÍ

ohle je oblíbené alibi mých studentů a klientek: “Já ale plánuju do těch kalhot zhubnout…” 🙂 Věřte mi, byla jsem na tom stejně. Dokonce jsem si ty dané kalhoty, které jsem navlékla do půli žerdi (znáte vůbec ještě tenhle obrat?!) pověsila na ramínku na dveře, abych je měla pořád na očích. A po roce jsem je vzala a vyhodila! Neplýtvejte penězi, svým časem, ani duševní rovnováhou. Když vám něco v ten daný čas není, nepotřebujete to. Protože až se vám skutečně podaří zhubnout, bude vám sedět něco úplně jiného.

Samozřejmě nemám na mysli případ, když měříte metr padesát a všechny kalhoty si musíte nechat zkracovat. To je jasné 🙂 Ale víte, jak to myslím, že ano?

5. PRAVIDLO: BERTE V ÚVAHU POMĚR “CENA – VÝKON”

Myslím to tak, že když si budete chtít pořídit něco finančně náročnějšího, vydělte si cenu počtem dnů, kdy jí budete nosit. Moje chanelka, kterou mám už přes 5 let, by v tomhle poměru stála pravděpodobně korunu na den. Budu jí totiž nosit až do té doby, než se rozpadne ona, nebo já 🙂 Tohle pravidlo používejte hlavně při nákupech všech kvalitních kousků do šatníku. Nevyčítejte si to! Protože tohle je prostě investice.

A ještě jedno bonusové pravidlo, o kterém jsem se zmiňovala už několikrát: To, že jste si danou věc koupili správně, poznáte tak, že si jí vezmete na sebe do 48 hodin. Tím samozřejmě nemyslím případ, když si v letním výprodeji koupíte kožich! 🙂

Přeju vám krásný den, chytré nákupy a když budete chtít, napište mi, jakým pravidlem se při nákupech řídíte vy. Nebo to sekáte jako Baťa cvičky? 🙂

Xo, Vaše

podpisA_black

Kalhoty – ZOOT (koupíte je TADY)

Top – ZARA

Čepice – ASOS

Boty – ZARA (hodně staré)

Kabelka – MANGO

P.S.: Ty kalhoty, co mám na fotkách, přesně splnily pravidla – jsou trendy, ale nebyly drahé, zároveň jsou ze skvělého materiálu (bavlna), takže na léto fantazie! 😉

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *