Podcast 22: Zázračné ráno

Podcast 22: Zázračné ráno

Jedny z nejčastěji se opakujících otázek, teda kromě dotazů na outfity, doplňky, na Tondu a na kosmetické produkty, které používám, jsou tyhle :


Byla jsi vždycky takhle pozitivně naladěná? Kde bereš pořád energii usmívat se? Jakou knížku o osobním rozvoji bys mi doporučila? Jak to děláš, že to všechno tak dobře zvládáš a ještě s úsměvem?


Popřípadě, co bereš za prášky, že jsi pořád jako králíček Duracell?

Tak přátelé, nic neberu 🙂 Nepiju, neberu žádné chemické rozesmívače, na tyhle věci už jsem vážně stará. Jediné, co vám můžu odpovědět, je: Já jsem prostě šťastná!


JAK TO CELÉ ZAČALO

Celé to začalo tím, že jsem už přes rok zůstávala ve vztahu, který byl tak toxický, že to až pěkné nebylo. Necítila jsem se ani hezky a bohužel ani bezpečně. Pán byl chronický žárlivec a byť jsme spolu žili jen krátce, začalo mi z toho hrabat. Jednou ráno jsem se probudila a v koupelně se podívala do zrcadla a… nepoznala se. Jako vážně!


Ale víte, jak vám pořád opakuju, že když na něco dozraje čas, když si OPRAVDU řeknete: “Tak a dost, tohle už stačilo, takhle to dál nejde”, vesmír udělá všechno pro to, aby vám pomohl pohnout se z toho místa. Tak přesně to se stalo mě. Ten den jsem koukala na instagramu na stories jedné americké blogerky, která “náhodou” mluvila o motivačních knížkách, které jí zaujaly. A dvě, z těch asi dvaceti, co tam byly, se jmenovaly The Secret/Tajemství a Miracle Morning/Zázračné ráno.


Doteď nevím, proč mi utkvěly v paměti zrovna tyhle, když tam byla celá hromada dalších. Přesně v tu chvíli jsem učinila rozhodnutí, že odteď už budu šťastná.


A hned další den jsem přečetla druhou knihu s názvem Zázračné ráno a okamžitě začala praktikovat věci, o kterých je celá ta kniha. A teď, po téměř dvou letech, vám můžu svatosvatě odpřísáhnout, že to funguje. Že právě tahle knížka dokázala, abych začala konečně používat svůj mozek správně, abych konečně začala vydávat svou energii správně, abych udělala první krok k tomu, žít svůj nejlepší život.


CO JE VLASTNĚ ZÁZRAČNÉ RÁNO

Celý princip téhle knihy je o tom, že věci, které děláte jako ráno jako první, vám určují, jak bude celý váš den vypadat. Jak se budete cítit, jak budete reagovat, jak ho prožijete. Jak se říká v angličtině “set the tone”, ráno nasadíte tón a tak bude celý zbytek dne hrát. Speciálně první hodina po probuzení je jako kormidlo pro váš nový den.


Předpokládám, že většina z vás vstává asi nějak takhle: otevřete oči a první, co uděláte, hrábnete po telefonu a začnete projíždět instagram a kontrolovat maily. Nebo vyskočíte, letíte do kuchyně připravovat dětem snídani, pokoušíte se je vzbudit, umýt, obléknout, nacpat jim svačiny do tašek a letět s nima do školky nebo do školy a pak rovnou do práce na poradu.


A teď se na tyhle situace zkuste podívat z ptačí perspektivy. Představujte si sebe, co přesně ráno děláte, jak se tváříte, co říkáte jako úplně první slova, jaká úplně první slova slyšíte, jaké informace dostáváte jako první z celé té záplavy informací, která vás pak čeká v průběhu dne. Vidíte se?


Tak teď jste doufám pochopili, co vám tím chci sdělit. Když je vaše ráno hektické, nemá žádný pevný bod, není v něm nic PRO VÁS a jen a jen pro vás, jak asi bude vypadat celý zbytek dne? V práci celou dobu vyřizujete věci ke spokojenosti druhých, pak nakoupit rodině večeři, pak jí udělat, pak je nakrmit, obhospodařit a večer padnout vyčerpáním do peřin. A takhle probíhá většina vašeho dospělého života.


Systém zázračného rána funguje u VŠECH typů lidí, od žen v domácnosti až po generální ředitele.


Celý ten převratný vynález má za úkol, abychom začali žít svůj život naplno, abychom využili veškerého potenciálu, veškeré síly, kterou v sobě už máme, jen s ní ukrutně plýtváme na blbosti.


Takže jdeme na to. Celé zázračné ráno spočívá v tom, že si vyčleníte čas, který je JEN VÁŠ. Ideálně, když zbytek rodiny ještě spí. A důležité je, že je jedno, jestli to bude hodina, 20 minut nebo 6 minut.


Svůj vyhrazený čas si pak rozdělíte do 6 bloků a každému dáte čas, jaký uznáte za vhodný.

SILENCE (ticho)

AFIRMACE

VIZUALIZACE

EXERCISE (cvičení)

READING (čtení)

SCRIBING (psaní)


Já cvičím naposledy, protože se pokaždé tak spotím, že musím hned do sprchy.

Nejdřív medituju 15 minut, ačkoli poslední dobou, kdy mi to jde líp a líp, v tichu strávím klidně i půl hodiny, protože to je pro mě nejvíc.

Afirmace a vizualizace zvládám po 5 minutách.
Píšu 10 minut, čtu 20 minut a cvičím 5 až 10 minut. Zní to jako nic, co? Ale jen poskakovat 5 minut je pro mě jako uběhnout maraton 🙂


Jak už jsem říkala, pořadí jednotlivých částí si můžete seřadit čistě podle sebe, svých potřeb a možností. Dokonce jsem nedávno poslouchala v podcastu Marie Forleo, že ona učí své klienty v podstatě to samé, jen to zkrouhla na cvičení, meditaci a psaní. I to je varianta, tohle jsou, podle mé zkušenosti, tři naprosto základní složky celého zázračného rána.


PROČ MÁ TENHLE SYSTÉM TAK ÚŽASNÉ VÝSLEDKY?

Protože vnější svět je vždycky odrazem našeho vnitřního světa. A náš úspěch bude vždycky kopírovat úroveň našeho osobního rozvoje.Jinými slovy – nebudete pracovat na sobě, nikdy se výš neposunete. A teď mluvím o všech složkách života: fyzické, intelektuální, emoční i spirituální.


Takže jestli teď kroutíte očima tak, že si vidíte mozek zevnitř, přestaňte s tím a zkuste hned zítra ráno vstát o trochu dřív a projít celým tímhle kolečkem. Ze začátku budete asi totálně zmatení, co vlastně máte přesně dělat a jak dlouho. Já, než jsem si všechno zažila, jsem měla na každou část nařízené odpočítávání na telefonu a napsaný seznam, jak jdou jednotlivé kroky po sobě 🙂


Ale právě za těch zmiňovaných 40 dní už to budete všechno dělat úplně automaticky. A život se vám začne měnit před očima.


Jak vám pořád opakuju – já jsem chodícím důkazem! Když to dokázalo přetransformovat takovou depresářku a věčně nafrněnou, pardon, krávu, jakou jsem byla 40 let, která chrápala do oběda a usmála se v úterý a v dubnu, tak to předělá život KOMUKOLI!

Takže až mi příště zase budete psát, jak je možné, že jsem pořád tak pozitivní, tak je to o jednom jediném rozhodnutí – milovat sama sebe a něco pro sebe udělat. I když to bude jen 6 minut denně.


Mějte nádherné dny a přeju vám zítra vaše první nádherné zázračné ráno.

S láskou
vaše

Snímek-obrazovky-2020-06-21-v-23.23.04

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *