OTÁZKY A ODPOVĚDI (tak trochu)

OTÁZKY A ODPOVĚDI (tak trochu)

Krásné ráno, moji milí! Když jsem od vás včera chtěla rady, co za článek pro vás mám připravit, tak jsem přišla na jednu zásadní věc o blogování. Že to, o čem psát chci, by vás asi nezajímalo a to, co byste číst chtěli, tak já učím na kurzech a školeních od ledna do prosince skoro nonstop, takže se mi o tom už nechce mluvit, natož psát. Já vám teda vůbec nevím, jak z tohohle vybruslíme se ctí 🙂 .

Tak aspoň v rychlosti zodpovím otázky, které jste mi včera psali (spíš psaly) na instagramu:

1. MUSÍ BÝT V OUFITU TMAVÝ SPODEK A SVĚTLÝ VRŠEK?

Ano, pro postavy, které mají “těžší” spodek, je to ideální varianta. Já tohle pravidlo dodržuju téměř pokaždé, ale někdy je fajn se na všechna pravidla vykašlat a užít si trochu revolty. A přesně z takového nenadálého popudu jsem si pořídila tyhle gatě.

2. JAKÁ DÉLKA JE VHODNÁ PRO JAKÉ TYPY POSTAV?

Vidíte a to je přesně ono. Já tak nerada generalizuju, protože to prostě záleží “kus od kusu”. Nejde jen o to, jestli jste malé nebo vysoké, s křivkami nebo bez. Ale třeba taky o tvar nohou. Všeobecně ale nejvíc lichotivá délka a střih kalhot je:

– úzké až na zem, s rovnými nohavicemi a dole mírně rozšířené

– volnější nahoře, užší dole, ve zkrácené délce nad kotníky (mnemotechnická pomůcka: Pamatujte, že už Oldřich Nový tvrdil, že na ženském těle jsou nejvíc sexy kotníčky!)


Z čehož vyplývá, že tenhle typ kalhot, co mám na sobě, jsou pro mě “podle pravidel” vlastně zcela nevhodné. A vidíte, stejně jsem si je koupila a stejně je budu nosit, dokud mě budou bavit. Už chápete, proč jsou tyhle rady opravdu jen všeobecné a proč je nejlepší osobní konzultace s odborníkem? 😉

3. JAK SI TROUFNOUT NA LILA KALHOTY (ČILI NA VŠECHNO, CO POUTÁ POZORNOST)?

Jak ráda bych vám napsala nějakou kouzelnou formulku, která by dokázala v našich hlavičkách přecvaknout na režim: Můj život je jen má věc a až mě budou zajímat názory ostatních, tak se jich zeptám. Víte to sami nejlíp, že tohle není otázka lila kalhot, ale sebevědomí a pocitu osobní svobody. Se sebevědomím mám problém, ale dělat si, co chci mi nikdy nečinilo nějaké velké potíže. Už odmala (maminka i bývalí spolužáci potvrdí!) jsem nejen svým oblečením, ale celkovým vzezřením, chtěla vyjádřit svou osobnost, svou individualitu. A zůstalo mi to dodnes. V tom to celé je – slupka, ve které chodíte mezi lidi, o vás prozradí tolik věcí! Když už se tedy ostatní mají potřebu ohlížet, tak ať je sakra za čím 😉 .

A jestli chcete ještě trochu víc hloubat o tom, proč zrovna vy si netroufnete na lila kalhoty/klobouk/červenou rtěnku… (dosaďte cokoli dle libosti), přečtěte si TENHLE ČLÁNEK, obzvlášť bod č. 1.

4. JAK JSEM SE DOSTALA K MÓDĚ?

Původně jsem chtěla odpovědět, že je to na samostatný článek. Jenže mi pak došlo, že už je to tak dávno, že si to vůbec nepamatuju 🙂 . Ale opravdu fyzicky ke stylingu jsem se poprvé dostala nějak po dvacítce. Pracovala jsem docela dlouho jako produkční a jednou jsem na natáčení měla kostymérku (doteď si pamatuju její jméno), která mě absolutně okouzlila. Tím jaká byla, jak vypadala a hlavně jak tvořila. A bylo vymalováno, chtěla jsem být přesně jako ona. Nedávno jsme se po těch dvaceti letech potkaly a já jsem jí konečně mohla říct, jak moc mi změnila život a tak jsem vám jí rozbrečela… teda doufám, že dojetím :-D.

5. A TY KALHOTY MAJÍ BÝT JAKO CO? ŠIROKÉ, NAD KOTNÍKY, FOUKÁ VÍTR A JEŠTĚ LILA, TO MÁ BÝT JAKO TREND?

(téměř doslovný přepis, originál byl ve slovenštině)

Blogování je úžasná věc a interakce s vámi, reálnými lidmi na druhé straně monitoru, je na blogování to úplně nejlepší! Blogování nedělám jen jako zálibu, ale především jako business. Což znamená, že vy jste moji zákazníci a podle toho se k vám musím chovat. Abych si vás získala a udržela. I přesto pořád trvám na svém, že jsem vás pozvala do svého obýváku na návštěvu a na návštěvě se nehází židlema. Jestli se vám na hostiteli (nebo obýváku) něco nelíbí, víte, kudy odejít 😉 .

P.S.: Ale abych odpověděla i na tuhle otázku: Foukání větru mi zrovna jako trend nepřipadá :-D. Ale fialová je jedna z nejvíc trendy barev sezóny. Co se střihu a délky týče, viz předešlé odpovědi.

Takže moji drazí, jestli máte jakékoli další, zcela konkrétní dotazy v podstatě na cokoli (i na větrnou situaci v Praze 😀 ), určitě mi napište. Ani jsem netušila, že Q&A je tak zábavná blogerská disciplína! Takže odteď, ať vás napadne cokoli kdekoli, hned pište a ptejte se. Já to zase posbírám a na všechno odpovím.

Mějte nádherný zbytek týdne, dneska mi, prosím, držte palce, protože musím “sníst další žábu” (pamatujete?). Zítra mám první natáčení nové módní policie. A tolik dílů najednou, že než se v kanclu na každý díl převléknu a přečešu, tak to budeme dělat do půlnoci! A v pátek už bude nový článek… to nám ten týden ale utekl 😉

Xo, Vaše

podpis_ja-1

Koženková bunda – ZARA (old)

Top – MANGO

Kalhoty – ZARA

Boty – VALENTINO

Kabelka – CHANEL

Náhrdelníky – TIFFANY & CO., JO & JUDY

Náramek – FREY WILLE

Hodinky – DANIEL WELLINGTON

Prsten – TIFFANY & CO.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *