JAK PEČOVAT O SVOJE BOTY (A CHODIDLA)

JAK PEČOVAT O SVOJE BOTY (A CHODIDLA)

Krásný den, moje milé! Ve vašich přáních na články se hned několikrát objevila otázka: Jak můžeš vydržet v podpatcích celý den? Mohla bych stručně říct, že jezdím autem :-). Ale nebyla by to tak úplně pravda. Za ta léta v módě a stylingovém byznysu jsem objevila spoustu vychytávek, které chůzi v podpatcích značně ulehčí. A kromě toho vám rovnou ukážu i pár tajných tipů, jak ochránit nejen své nohy, ale i svoje boty!

OCHRANA PODPATKŮ

Sice existují takové ty gumové “násadky”, ale to je něco tak nevzhledného, že bych to svým podpatkům nikdy neudělala. Zato jsem našla tuhle nalepovací fólii CityHeels a oblepila jsem všechny svoje boty. Teda, abych byla přesná, všechny boty, jejichž pořizovací cena byla větší, než 2 tisíce korun. Tyhle nálepky totiž stojí 8 eur, takže mi nepřijde moc ekonomické oblepovat podpatky od bot, které jsem si koupila v Deichmannu za 200 stovky ve slevě.

Aplikace je jednoduchá a v takhle oblepených podpatcích můžete zahučet mezi kočičí hlavy denně několikrát a fólie se ani nehne! Vyfotila jsem vám takhle ošetřené podpatky zblízka, abyste fólii viděly. Ale přísahám, že to při chůzi nikdo jiný nepozná. Nejméně viditelná je fólie na lakované kůži, ale já v euforii oblepila i “chlupaté” podpatky u svých leopardích lodiček a funguje to skvěle.

Jak vždycky říkám – sešlapaný podpatek vám za osmdesát korun vymění v každém nákupním centru. Ale servanou zadní stranu podpatku vám už dohromady nedá ani kouzelník.

Můj tip: Mimochodem, na jednom firemním školení jsem se od kluků z cykloprodejny dozvěděla, že stejná fólie se prodává u nich a je na ochranu chromování u kol! 🙂 Prodává se na centimetry, dokonce v několika tloušťkách a je o poznání levnější. Jenže není takhle prakticky vykrojená, takže to vyžaduje trochu zručnosti (kterou já rozhodně nemám).

OCHRANA PODRÁŽEK

Jakmile si koupíte opravdu kvalitní kožené boty, budou mít pravděpodobně jemnou koženou podrážku. Než v nich vůbec uděláte krok, okamžitě je běžte nechat podrazit! A to platí zejména u pánské obuvi!!! Pozor na běžné opravny obuvi, musíte jim říct, aby dodrželi původní barvu podrážky. Ať vám nedají na světlounké boty půlcentimetrovou černou gumu! Pro pražáky a blízké okolí jednoznačně doporučuju opravnu obuvi v Krakovské ulici na Praze 1. Nic lepšího prostě neexistuje! Dokonce opraví i červenou podrážku od Louboutinek.

Další tip: Nalepovací “protiskluzová” ochrana. Je menší, než samotná plocha podrážky, takže nevadí, že je černá. Bohužel jsem nic takového neobjevila u nás, ale když budete mít cestu do Primarku, tak za 1,5 eur se vám tenhle nákup opravdu vyplatí.

OCHRANA PAT

A jdeme na nohy (hezká věta, že?). První věc, bez které se neobejdu, jsou tyhle nalepovací, anatomicky tvarované polštářky, kterým se v Čechách říká “brzdičky” 🙂 . Mám totiž problém s otékáním nohou, takže ráno mám velikost 37 a večer 39. A zkuste si na tohle koupit lodičky, abyste z nich ráno nevyběhly a večer z nich nepřetekly! Takže to řeším zlatou střední cestou a nalepím na zadní část boty tuhle brzdu, která se zasekne o achilovku a noha se vám v botě ani nehne.

Můj tip: Všechny tyhle “výstelky” do bot rozhodně doporučuju koupit si v látkové nebo semišové variantě. Nikdy NE v gelové verzi!!! Když se trochu zpotíte, gel funguje jako skluzavka a bude vám úplně na prd.

OCHRANA CHODIDEL

A tohle je sbírka mých “výstelek” do všech typů bot. Od achilovky, přes paty, až k bříškům prstů u nohou. Spoustu z nich seženete v Deichmannu, u Bati nebo v DM drogérii. Foot Petals jsou zase z Primarku (tam se fakt vydejte, těhle vychytávek za euro tam mají bambilion).

Můj tip: Kdybyste si měly pořídit jen jednu (+ jednu) věc, určitě doporučuju nalepovací polštářek, který se dává do boty pod spodní část chodidla. Když seženete anatomicky tvarovaný, uvidíte ten obrovský rozdíl při celodenním běhání v podpatcích! Skvělé jsou i ty malé nalepovací polštářky, které můžete vlepit do vnitřku bot na jakékoli místo, které vás tlačí a hrozí otlaky nebo puchýře.

Když jsme u těch puchýřů, mám pro vás ještě jednu vychytávku. V lékárně nebo v DM drogérii si pořiďte hojivé náplasti na puchýře, i když žádné nemáte. Nalepte je na chodidlo na místo, ve kterém vás boty tlačí nebo dřou. Náplast je průhledná a uprostřed je zesílená hojivým gelem, takže rovnou zabrání tomu, aby se puchýř vůbec objevil.

Můj tip: Jestli vás čeká den v lodičkách, které vás na některých místech krapítek dřou, vezměte balzám na rty nebo vazelínu a potřete kritické místo. Kůže změkne (jak vaše, tak na botách, haha) a nebudete sedřené jako muly 🙂

Shrnuto podtrženo – dražší boty nezapomeňte hned nechat podrazit a jakmile uvidíte někde nějaké nalepovací polštářky do bot, berte je. A kdybyste i vy měly nějaké osvědčené tipy, sem s nimi. Podělte i s ostatními čtenářkami, však víte 😉 . Mějte se nádherně a vykročte pravou!

Xo, Vaše

Snímek-obrazovky-2020-06-21-v-23.23.04

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *