Jsem Alenka a učím ženy, jak se oblékat (a žít), aby to stálo za to.

Miluju sílu stylingu a pozitivního myšlení. A podle fotek můžete poznat, co dělám pořád dokola: čtu, píšu, fotím a usmívám se, kudy chodím.

Jak to všechno začalo?

Náhodou. Jak to tak už v pohádkách bývá. Ve 12 letech, v těch neslavných dobách, kdy zahraniční časopis byl něco nevídaného a naprosto nedosažitelného, se mi do rukou dostalo vydání francouzské Elle. Netušila jsem, na co to koukám, ale byla jsem u vytržení. A navždy zakletá kouzlem módy. Už tenkrát jsem si přísahala, že jednou budu pracovat v redakci módního časopisu. Jen pro představu, jediný "módní" časopis, který tady vycházel, byla Praktická žena. O patnáct let později jsem nastoupila do české Elle jako ředitelka módní sekce. Nápověda: Zázraky se dějí!

IMG_8457

MĚLA JSEM VĚDĚT, ŽE TA MALÁ HOLKA, KTERÁ SI VYRÁBĚLA RUČNĚ MALOVANÉ TENISKY V DOBĚ, KDY VŠICHNI NOSILI UNIFIKOVANÉ CVIČKY, JEDNOU BUDE MÍT CO DO ČINĚNÍ S MÓDOU.

Po dalších pár letech v "korporátním" prostředí (ať si kdo chce co chce říká o práci "pro kterou by milióny žen vraždily", pořád je to vlastně velká továrna) mi došlo, že mě neděsí pocit odpovědnosti a netoužím po životních jistotách (a dovolené v Jugoslávii). Že moje cesta by měla vést tak, jak si jí sama naplánuju.

Proto jsem opustila všechny vydavatelské domy, nazula si pohodlné boty (kecám, pokaždé mám podpatky) a vyrazila do sféry soukromého podnikání. Založila firmu Backstage (markatingová firma, kterou stále vlastním) a před 10 lety Školu stylu a už se nikdy neohlížela zpátky.

10 OTÁZEK

Pamatujete si tyhle kvízy z časáků pro náctileté?

co uznávám

all about

Podporování žen,
úctu k sobě samým,
krátké emaily,
pomáhat vám najít
vaši supersílu

na co mě vůbec neužije

not about

Porovnávání se s ostatními,
negativní pohled na svět,
zbytečné kecy,
slova "nemůžu/nedokážu"

SS_jste_nove

Jste tu nové?

TOHLE by se vám mohlo hodit. AŤ VÍTE, S KÝM SE TEĎ KAMARÁDÍTE 😉

Blog

PROČ JSEM SE ROZHODLA NEMÍT DĚTI

ONLINE KURZY

styling pro každý

Podcast

jaké to je pracovat v módním časopisE

Blog

MOJE OLEJOVÁ VÝBAVA

ONLINE KURZY

styling pro každý TYP POSTAVY

Podcast

Podcast 55: Chcete mít víc času?

IMG_8456

Základy šatníku pro všechny boss babes

Co patří do základů šatníku, kde to přesně sehnat (a nepřijít při tom na buben).