5 NEJLEPŠÍCH (business motivačních) PODCASTŮ

5 NEJLEPŠÍCH (business motivačních) PODCASTŮ

Když vám občas na instagramu zmíním úryvek z nějakého podcastu, který mě zaujal natolik, že se s vámi prostě musím podělit, pokaždé mi píšete, ať vám dám tipy na podcasty, že posloucháte jen ten můj 🙂

Tak už nebudu posílat otisk displeje svého telefonu se seznamem podcastů, které odebírám, každému z vás zvlášť, ale naservíruju vám je rovnou pod nosánek.

Důležitá poznámka: Neposlouchám žádné české (kromě občas Forbes Česko)! Zrovna tak u mě v “knihovně” nenajdete žádný podcast, kde dotyčné hodinu vypráví, co dělaly minulý týden jejich děti a co vařily k večeři, a to ani kdyby to říkaly v angličtině 🙂 . Já u podcastů neodpočívám. Od toho mám severské detektivky v tištěné podobě. Podcasty potřebuju (fakt jsem zjistila, že už je to psychická potřeba!) jako dobíječ baterek, jako motivaci ke své práci i v soukromí. Když si je pouštím ráno v autě po cestě do Prahy, pak vlítnu do kanclu a práce mi odsejpá od ruky šíleným fofrem!

Třeba to budete mít taky tak! A neangličtinářům se moc omlouvám.

Žena, která založila 2 kosmetické značky (Rodial určitě znáte!) je vlastně důvod, proč jsem začala natáčet podcasty já! Celou svou podnikatelskou cestu popisuje tak srozumitelně, že rozumím každému slovu i se svou přízemní angličtinou. Možná je to tím, že je původem z Řecka, tak mluví pomalu a vyslovuje jako pro prvňáky 🙂

Tyhle podcasty jsou víc zaměřené na osobní růst, než na byznys jako takový. No zkrátka, co si budeme namlouvat, celou myšlenku Marie Hatzistefanis jsem v podstatě okopírovala od A do Zet.

Nejlepší epizoda: Rozhovor s make-up artistou Mariem Dedivanovicem, který líčí Kardashianovic klan a jeho, respektive matky Jenner: “Abys byl úspěšný, musíš vstávat hodně brzo. Jak můžeš řídit impérium, když spíš a přitom celý svět už pracuje?”

Tenhle podcast moderuje Jaclyn Johnson, další žena, od které bych nejradši okopírovala celý její život (teda mínus ten uječený americký přízvuk). Stejně jako Maria napsala i ona knihu a ve svém podcastu zpovídá úžasné hosty: ty nejlepší světové blogerky, influencerky a ženy z showbusinessu.

Malá nápověda: Právě Jaclyn mě inspirovala k mému novému projektu, který připravuju. Uzrával mi v hlavě snad rok, a pak, jak už se to tak děje, se zjevil tenhle její podcast, koupila jsem i její knihu a všechno to do sebe zacvaklo. A víte, co se říká – nic se v životě neděje náhodou!

Nejlepší epizoda: Season 2 Epizoda 5: rozhovor s herečkou Jameela Jamil. Právě tady jsem slyšela naprosto dokonalý popis ohledně positive body image: “Nechci mluvit o pozitivním myšlení ohledně svého těla. Já totiž nechci o svém těle uvažovat a mluvit vůbec. Ani pozitivně, ani negativně. Toužím po neutrálním vnímání těl.”

Moderátorka podcastu Second Life je Hillary Kerr, která ještě s Katherine Power založila před 10 lety megaúspěšný online magazín Who What Wear. Hlavním tématem všech rozhovorů, které Hillary vede, je radikální změna života/kariéry, opravdu takový druhý život. Nádherné, lidské a navíc má Hillary dokonale kultivovaný projev, jemnou angličtinu, zkrátka já se vždycky musím začít usmívat, když jí slyším.

Nejlepší epizoda: #68, což je díl, kde dělá rozhovor právě se svojí obchodní partnerkou Katherine Power. Vzpomínají na začátky, kdy se obě potkaly v americké edici Elle, jak obě odešly a společně založily svůj magazín…. A až vám budu o tom svém novém projektu moct povyprávět víc, vzpomeňte si na popis těhle dvou žen. Vsadím se, že budete v šoku! 😉

Amber je zakladatelka affiliate programu Reward Style (toho, kam je teď téměř nemožné se dostat), to znamená, že spolupracuje s těmi nejlepšími blogerkami/influencerkami na světě. Christine Andrew z blogu Hello Fashion Blog, nebo moje osobní ikona Courtney Kerr z Kerrently.com… Holky, které mají milióny a milióny (nejen peněz) followerů 🙂

Takže jestli se chystáte založit blog a udělat z něj výdělečný podnik, nebo už blog máte a chcete ho posunout na další level, tohle je vaše “must listen”.

Nejlepší epizoda: Kromě zmiňované Courtney (hodně zábavné) asi ta s blogerkou a podnikatelkou Jamie O’Banion, která kromě toho, že je bývalá Miss Dallas, vystudovala chemii, dělala modelku, založila absolutně přelomovou kosmetickou značku GloPro, tak kromě toho všeho má ještě TŘI děti. A povídání s ní je fakt nádherné.

Tohle jsou tedy moje hvězdy, na které sázím, když se rychle potřebuju dostat do pracovní nálady. Funguje to na 100%.

Doufám, že vám přinesou stejnou dávku motivace a nápadů, jako přinesly mě! Mějte nádherné dny a brzo zase na počtenou.

Jo, abych nezapomněla – samozřejmě uvítám jakýkoli váš tip! Posloucháte nějaké podcasty, které souvisí s byznysem, přístupem k práci, motivací a novými nápady? Já i všichni ostatní čtenáři vám budeme vděční za inspiraci!

Xo, Vaše

podpisA_black

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *