3 ZÁSADNÍ KROKY PŘI SPRÁVNÉM ODLIČOVÁNÍ

3 ZÁSADNÍ KROKY PŘI SPRÁVNÉM ODLIČOVÁNÍ

Krásné ráno, moje milé! Tentokrát vám prozradím, jak jsem se ve svých letech konečně (!) dopracovala k zářivější a zdravejší pleti. Nikdy jsem neměla obličej jako dětskou prdýlku. V pubertě akné a celý život jsem trpěla tím, že se občas, bez varování, vyrojilo na mém obličeji něco, co mi téměř znemožňovalo opustit byt. Ještě donedávna jsem se odličovala micelární vodou na vatovém tampónu a myslela si, že mám vystaráno. Pak jsem konečně došla k tomu, že můj šedivý šupinatý obličej je otřesný a začala s tím něco dělat.

1. ODLIČUJTE SE OLEJEM, NE PĚNOVÝM PŘÍPRAVKEM (NEBO VODOU!)

Vždycky jsem si myslela, že když něco napění, automaticky to znamená, že to čistí. Jako když myjete kapotu auta :-). Jenže to nemůže být dál pravdě! Na pěnu potřebujete detergent (syntetiku), který ale vaší pleť učiní zásaditou. A zásaditá pleť je nejlepší podhoubí pro bakterie = tvorbu akné. Je ironií, že většina přípravku pro “léčbu” akné je právě pěnová.

Začala jsem používat systém “dvojího čištění”:

2. PRODUKTY NA ČIŠTĚNÍ NANÁŠEJTE NA SUCHOU PLEŤ!

Vyplývá to už z předešlého bodu: potřebujete na pleť dát něco, co přímo zareaguje a naváže na sebe “stejné elementy”. Voda na sebe nic nenaváže, jen všechen maz a nečistoty rozšmudláte a ten největší nepořádek zůstane v pórech…. A ráno se nepoznáte :-). Takže znovu opakuju – začněte olejem a hlavně NA SUCHO!

3. ODLIČUJTE MECHANICKY, STAČÍ JEDINÁ MINUTA!

Vaším cílem je mít rozzářenou, zdravou pleť, která stárne pooooomalu. A toho docílíte jedině mechanicky – masírováním. Ale jestli je mezi váma někdo, kdo každý den poctivě masíruje obličej dlaněmi a prsty, smekám. Bez toho to vážně nejde. Potřebujete rozproudit krev a stimulovat obličejové svalstvo. Sonický silikonový čisticí přístroj LUNA mini 2 tohle všechno zvládne za vás. Má 3 plochy s odlišnými “bodlinkami”, navolit si můžete z 8 stupňů intenzity a ta jedna minuta vám uteče jako nic.

A kromě toho, že je to vážně roztomilá věcička, má LUNA mini 2 ještě tyhle obrovské benefity:

Správné odličování je naprostý základ. Bez něj můžete nanášet sebedražší krémy a všechno vám to bude k ničemu. Tenhle malý zázrak mi pomohl během jediného týdne tak moc, že to překvapilo i mě samotnou. A to já jsem zvyklá na ledacos :-).

A protože tenhle post vzniknul ve spolupráci se značkou a já se pokaždé snažím ze spoluprací “vytřískat” něco i pro vás, mám jedno FOREO LUNA mini 2 i pro vás! Já mám černý, ale vám jsem vzala růžový :-).

Stačí, když mi do komentářů napíšete, jak jste se doteď odličovaly.

Za týden vylosuju jednu z vás, které LUNA mini 2 pošlu.

Přeju vám hodně štěstí a ať máte krásný den. A samozřejmě, nezapomeňte mi napsat, jestli už některý ze zmiňovaných kroků při čištění své pleti děláte, nebo jste o nich ještě nikdy neslyšely. Budu moc ráda.

Xo, Vaše

podpis_ja-1

Článek vznikl ve spolupráci se švédskou firmou FOREO, které moc děkuju za důvěru a za poskytnutí dárku pro mé čtenářky.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *